Обрати сторінку

*obrigado з португал. – дякую

IMG_6700

Знову привіт 😀

Можливо, Ви вже і зачекались продовження, але перфекціонізм – страшна штука, яка не пробачає халтури, в тому числі в описі емоцій 😀

Як і обіцяла в частині 3 про емоції, як творять поїздку: пляжний відпочинок, кулінарні національні особливості, духовна їжа або ж дозвілля, екскурсії, шопінг….

ПЛЯЖНИЙ ВІДПОЧИНОК

Пляж Фламенго, який був у нашій найближчій доступності, виявився прекрасним місцем відпочинку в порівнянні з відомою Копакабаною.

IMG_6522

Фото: краєвид на Цукрову гору та пляж Фламенго

 

IMG_6525

Фото: спокійний та врівноважений пляж Фламенго

 

IMG_6534

Фото: перше «занурення» в Атлантичний океан

 

image05

Фото: Фламенго

 

IMG_6665

Фото: схід сонця о 6 год. ранку на Фламенго

 

image02

Фото: максимум 15 хв від Фламенго знаходиться аеропорт Сант-Дюмон, тому вдивляючись в далечінь океану, дуже часто можна спостерігати літаки, який іде на посадку

 

IMG_6682IMG_6683

 

 

 

 

 

Фото: от і дикі мавпочки☺ в парку Фламенго, що передує пляжу. Як виявилось, на Цукровій горі всюди розмістили оголошення, що саме ці мавпочки невідомого походження і можуть «переносити» різні невідомі збудники хвороб, типу «близько не підходити-не гладити-не годувати»

12722742_876598382462088_1908474255_oIMG_6691

 

 

 

 

Фото: Ріо – це просто місто котів, хоча в серпні мені таке про Ригу розказували☺ Але такого різноманіття породистих публічних котів з організованими місцем для їжі та туалету – вперше побачила в Ріо

Ну, звичайно ж, що хто був у Ріо, але не був на найвідомішому пляжі Копакабана (Copacabana) – не відчув справжнього пляжного відпочинку, та й взагалі можна ставити відмітку «не був на 100% у Ріо☺».

Calado

Фото: традиційні «хвильки» бруківки, які свідчать, що ви на території Copacabana

 

Як я писала раніше, ми жили біля пляжу Фламенго (Flamengo), тому на славнозвісну Copacabana прийшлось виділити окремий час і ось в неділю він настав, коли ми вирішили оглянути інші пляжі та освоїти ази серфінгу. Від нашої станції метро Catete до Cantagalo (крайня станція метро Копакабани) всього 6 зупинок (біля 12 хв триває поїздка). У Ріо-де-Жанейро всього лишень 2 лінії метро.

IMG_6697

Фото: станції метро у вагонах

 

870_653_fixedwidth

Фото: вхід та вихід в станції Cantagalo

 

У вагонах метро потужно працює кондиціонер – від незвички, перебуваючи у в’єтнамках та легкому літньому одязі, можна підмерзнути, але в результаті виходить як контрасний душ: охолоджене метро+вихід на вулицю у 30+ зрівноважують відчуття прохолоди чи спеки. Квиток вартував 3,5 реала, оплативши які Ви отримуєте пластикову картку, яка у Ваших руках перебуває максимум декілька хвилин, адже запустивши її в спеціальний отвір – вона зникає, а двері відкриваються і на виході з метрополітену Вам не потрібно знову використовувати картку чи квиток, як це у більшості країн Європи чи Великобританії. Прямуючи прямо з метро ви за декілька хвилин опинитесь на набережній Авеніда Атлантика.

IMG_6698
IMG_6699

Назва «Copacabana» походить від однойменного міста Болівії. Переклад «Копакабана» в свою чергу означає «синій пляж» (за версією інків) або ж «вигляд на озеро» (з мови індійців аймара).
Протяжність складає 4 км прибережної смуги, де безліч людей засмагає, займається спортом, випиває прохолодні напої, щось смакує, дивує особливим пісочним стріт-артом.

IMG_6700

Фото: пісочний стріт-арт на Copacabana. Хочете сфотографувати – Вас обов’язково попросять оплатити, ціна питання – 5 реалів. Ми оплатили дрібними копійками (центавос), за що заслужили невдоволену міміку на обличчях творців ☺

 

Людей в неділю було безліч: гамірно, немає де яблуко впасти, щоб розмістити лежак чи крісло; сонце жарить, палітра фарб купальних костюмів та форм в тих костюмах вражає… Якось перед поїздкою я почула, що «бразильська» форма жіночих сідниць мало не еталонна в світі. Я звичайно, дуже мала наснагу все-таки здорово переконатись, але якби це відчайдушно не робила, як то кажуть, не там шукала напевне, або не туди дивилась)))) Хіба в школах самби справді картинка могла б відрізнятись особливішою естетикою☺ Так що, дівчата та хлопці, не журіться тим «бразильським еталоном»☺ До речі, за однією з легенд, любов до бікіні народилась саме на цьому пляжі, коли свого часу у 1948 році декілька туристок прогулювались по пляжу в роздільних купальниках, які так полюбились навколишнім, і не тільки.

IMG_6702Бажання спробувати серфінг нікуди не щезло, тому озброївшись відомим салоганом «бачу ціль – не бачу перепон», вирушили шукати головні елементи – інструктора та дошку для серфінгу. І все-таки на тому шляху Тобі зустрічається безліч пропозицій різнопланових покупок чи послуг, от ми і запитали в одного з чорношкірих «консультантів», де ж можна спробувати серф. Не з першої спроби у нашого Сусаніна вийшло привести нас до потрібного місця, але таки довів, і, як виявилось його консалтингові послуги, та ще й хорошою англійською коштували 50 реалів, в той самий час, коли і година навчання мистецтву серфінгу дорівнює аналогічній ціні – 50 реалів! Тобто консалтинг + одногодинна практика=100 реалів!

standup-paddle-surfboard-in-the-ocean

Фото: paddle surfing на Copacabana: і серфінг не той, що очікував, і хвилі не ті, а от крепатура та засмага – те, що треба вийшло ☺

До речі, багато хто попереджав бути обережним з сумками, гаманцями, телефона, бо саме на популярній Copacabana кількість крадіжок найбільша. Справді, відчуття неспокою було, але чи то надумане, чи від неймовірної кількості людей – не можу сказати однозначно.

Вся набережна просто всіяна готелями та кафешками на будь-який смак та гаманець, де часто можна спостерігати картину, коли покоївка та швейцар пліткують в затіненій зоні у свою 5-ти хвилинну перерву. А ось випити прохолодного коктейлю чи пива, або ж щось перекусити, спостерігаючи за всім цим пляжним хаосом приносить свого роду релаксацію☺
Пляж Іпанема є логічним продовженням Копакабани, його ми спостерігали, правда, ввечері, повертаючись з шопінгу на Леблоні (найдорожчий район Ріо, де і пляжі дорожчі та з відповідною аудиторією).

870_653_fixedwidth (1)

Фото: інший візерунок бруківки – іпанемівський ☺

 

Що притаманне будь-якому пляжу – це цілодобове заняття фітнесом. Ранок чи то вечір – тут постійно спостерігаєш бразильців, які повільно бігають, займаються аеробікою, грають футбол або ж волейбол…такий собі «культ тіла» та здорового способу життя. Хоча, що було дивним, незважаючи на такий інтенсив фізкульт-привіту, тіла далекі від модельних ідеалів і в цьому, ми думаємо, харчування грає важливу роль, але про це вже згодом…

IMG_6972IMG_6971

 

 

 

 

 

 

P.S. а далі в Частині 4 буде про їжу та духовну їжу…Як бачите, вражень та фото багацько, тому потихеньку розкладаю для Вас «по полочкам»☺

Share Button