Обрати сторінку

blog-europe_img-1

Добратись на край Європи – мрія давня та бажана. Різдвяний час особливо чарівний щодо реалізації мрій, ось і мій Санта Клаус вирішив подарувати квитки в неблизький Лісабон?

ТРАНСПОРТ

З Варшави літак летить 4год. Аеропорт Лісабона дуже зручний по логістиці: за декілька метрів ви спускаєтесь в метро і направляєтесь куди душа бажає поближче познайомитись зі столицею Португалії, крім того можна купити і Lisboa Card, яка дає чимало переваг, головне встигнути ними скористатись? Отже, Lisboa Card і чому я тут кепкую власне)

blog-europe_img-2
blog-europe_img-1

Lisboa Card вартує, в залежності наскільки днів Ви хочете користати з неї: 24 год=18,5€ дорослий, 11,5€-дитячий; 48 год=31,5€/17,5€ відповідно (ціни дійсні наразі до 31 березня 2017). На зворотній стороні обов’язково поставте власний підпис, оскільки в разі перевірки картку можуть визнати недійсною. Які саме переваги дає карта дивіться нижче (можливо, треба залучити лупу?)

blog-europe_img-1

За рекомендацією ми купили на один день, запланувавши саме в суботу скористатись по максимуму нею, в неділю ще й на поїзді до мис Рока. УВАГА! В неділю в Лісабоні всі музеї безкоштовні, тому майте на увазі, щоб не переплачувати. В результаті, переглянувши список музеїв, нас зацікавив музей карет, аеро музей та сучасного мистецтва, але щоб використати free Lisboa Card треба було чимало часу витратити (близько години в одну сторону) на добирання до цих злачних місць, а оскільки ми не на тиждень приїхали в Лісабон, то вирішили побудувати програму по-іншому, про це вже згодом. Lisboa Card нам стала в нагоді при використанні метро, трамваю, поїздів на мис Рока (але Ви можете купити денний квиток на всі ці види транспорту за 6,6€), ліфт Santa Justa, 15% на вхідний квиток в Океанаріум та й ніби все. Тому, зробили висновок, що можна було обійтись і без Lisboa Card, якщо Ви на вікенд.

Дуже зручно пересуватись на метро, в Лісабоні 4 вітки метро, схема нижче

blog-europe_img-1

ПРОЖИВАННЯ

Довго вибиравши житло, ми зупинились на Sana Executive Hotel 3*, який знаходиться на станції метро Saldanha – пряма вітка з аеропорту. Хороші ситні сніданки, номер чистий та за рівнем облаштування як у 4* готелі

blog-europe_img-1blog-europe_img-1

НАПОЇ ТА НАЇДКИ

1. Свіжі доступні по ціні морепродукти та королева Португалії – сардина?

blog-europe_img-1blog-europe_img-1blog-europe_img-1blog-europe_img-1

2. Ginjinha – по-нашому – вишняк, але п’ють вони його з шоколадних маленьких наперстків

blog-europe_img-1

3. Pastel de nata – традиційний португальський десерт на основі яєчних жовтків: смакуєш і наче яєчний лікер Адвокат л’ється в Твої уста всього лишень за 1,5€/шт? Дуже-дуже смачно – рекомендуємо! До речі, Pasteis de Belem (містечко Белем 9 км від Лісабону) входить до рейтингу 25 найкращих кав’ярень світу за версією Elle. На жаль, ми не встигли захопити увагою ще й Белем за браком часу, крім того в ті дні саме в Белемі відбувались похорони екс-президента Португалії.

blog-europe_img-1

4. Але якщо у Вас ностальгія за Іспанією, то можна і паелью посмакувати

blog-europe_img-1
blog-europe_img-1

ЩО ПОДИВИТИСЬ-ВІДВІДАТИ-НАСОЛОДИТИСЬ?

blog-europe_img-1blog-europe_img-1

На Фото: Santa Justa lift (1902) – помпезний, старовинний, аристократичний, пахне старовинною напуцованою до блиску деревиною, порядка на 20 осіб одночасно, який відкриває Вам прекрасну панораму на +15-градусний Лісабон в січні і не тільки? з Lisboa Card – безкоштовно, зазвичай 5€. Якщо хочете піднятись вище ще гвинтовими сходами +0,5€ доплати. Черги присутні завжди, тому не баріться)

blog-europe_img-1

На фото: випити Spritz, милуючи око сонячним Лісабоном – done)

blog-europe_img-1

text

На фото: громіздкі двері, майже з червого дерева? Археологічний музей – зовсім поруч з Santa Justa Lift

text

На фото: трохи помагала хлопцю нести почесну варту?

text

На фото: прекрасний захід сонця на березі річки Тежу на фоні моста «25 квітня», який входить в двадцятку кращих висячих мостів світу, органічно вписуючись в архітектуру Лісабона та перетинає місце впадання річки в Атлантичний океан; дуже схожий з відомим мостом в Сан-Франциско

blog-europe_img-1
text

на фото: славнозвісні жовті трамвайчики, яким надцять років, але бігають по місту швидко як тараканчики? Маршрут №28 прокатає вас по найбільш відомим історичним місцях Лісабону. Кінцева зупинка на Martim Moniz.

blog-europe_img-1blog-europe_img-1blog-europe_img-1blog-europe_img-1blog-europe_img-1
text

На фото: Oceanario de Lisboa знаходиться поруч станції метро Oriente. Зовні схожий на авіаносець. 15 тисяч 470 видів риб. головний басейн схожий на величезний стакан, який має висоту 32 метри і завширшки 23 метри. Місткість цього акваріума близько п’яти мільйонів літрів води

blog-europe_img-1
text

На фото: Океанаріум, Vasco da Gama shoping centre, Arena EXPO, the Telecabine cable car – все це знаходиться в Парку Націй – модерновий район, схожий на район La Défense в Парижі.

text

На Фото: вздовж океану на поїзді до Кашкайшу, де ближче до мис Рока добратись. Поїзда відправляються з вокзалу Cais do Sodre, на який можна перейти з останньої зупинки зеленої вітки метро. Звідси можна відправитись на Белем для смакування Pastel de nata або огляду відомої вежі.

blog-europe_img-1blog-europe_img-1
text

На фото: Cabo da Roca – мис, який колись знаменував кінець світу, а тепер – край Європи. До речі, такої кількості байкерів як там – ще не бачила). Остання зупинка поїзда Cascais+автобус №403

blog-europe_img-1blog-europe_img-1
text

На фото: нам пощастило потрапити на нову програму Cirque du Soleil

text

На фото: будь-який вечір, починаючи з 20.00год, відправляйтесь за вечерею послухати душевні фадо – пісні, де португальці драматично, жалісливо, романтично оспівують душевні моменти життя.

text

На фото: при бажанні дізнатись більше про історію виникнення такого напрямку музичної культури як фадо – ви можете відправитись і в Музей фадо (кінцева зупинка Santa Apolonia синьої лінії метро)

blog-europe_img-1https://www.youtube.com/watch?v=sFjeMZomano

text

На фото: якщо вас цікавить шопінг-шопінг-шопінг? то цей аутлет просто манить, зваблює спробувати шопінг в Лісабоні. У нас, на жаль чи на щастя, просто не було зайвого дня, щоб спробувати який ж він цей лісабонський шопінг? Гуляючи містом, скажу чесно, деколи було враження, що якісь суцільні товари з часів молодості моєї бабусі. Одним словом, Лісабон – це точно не місто fashion-трендсеттерів?

Сподіваюсь, що ви вже повністю готові та підковані щодо особливостей подорожі на край Європи – в Лісабон, тому бажаю вам найприємніших відкриттів, вражень і трішки традиційної мовної лексики для кращої комунікації, бо англійська не всюди панує вільно в Лісабоні. Let enjoy?

blog-europe_img-1

Share Button